TNPW0603187RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603187RFHTA
Description
RES 187 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
187Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603187RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603187RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 187Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C