TNPW0603187RBXEA
Mfr.Part #
TNPW0603187RBXEA
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Resistance :
187Ohms
Datasheets
TNPW0603187RBXEA
Vishay / Dale TNPW0603187RBXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 187Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C