TNPW0603187RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603187RBHTA
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
187Ohms
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603187RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603187RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 187Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C