TNPW0603187RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603187RBHEA
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
187Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603187RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603187RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 187Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C