TNPW0603187RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603187RBEEA
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Number of Pins :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Width :
800μm
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
187Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW0603187RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603187RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 187Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C