TNPW0603187KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603187KBYEA
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
187kOhms
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603187KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603187KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 187kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C