TNPW0603187KBECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603187KBECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
187kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603187KBECN
Vishay / Dale TNPW0603187KBECN
TNPW Series, Thin Film, 187kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C