TNPW0603184RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603184RDETA
Description
RES 184 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
184Ohms
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603184RDETA
Vishay / Dale TNPW0603184RDETA
TNPW Series, Thin Film, 184Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C