TNPW0603182RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603182RFHTA
Description
RES 182 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
182Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603182RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603182RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C