TNPW0603182RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603182RFHEA
Description
RES 182 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
182Ohms
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603182RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603182RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C