TNPW0603182RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603182RDETA
Description
RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
182Ohms
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603182RDETA
Vishay / Dale TNPW0603182RDETA
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C