TNPW0603182RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603182RBHEA
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
182Ohms
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603182RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603182RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C