TNPW0603182RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603182RBETA
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Resistance :
182Ohms
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
2
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW0603182RBETA
Vishay / Dale TNPW0603182RBETA
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C