TNPW0603182RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603182RBECN
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
182Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603182RBECN
Vishay / Dale TNPW0603182RBECN
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C