TNPW0603182KDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603182KDHTA
Description
RES 182K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
182kOhms
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603182KDHTA
Vishay / Dale TNPW0603182KDHTA
TNPW Series, Thin Film, 182kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C