TNPW0603182KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603182KDEEA
Description
RES 182K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Resistance :
182kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603182KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603182KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C