TNPW0603182KBYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603182KBYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
182kOhms
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Datasheets
TNPW0603182KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603182KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C