TNPW0603182KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603182KBETA
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Series :
TNPW
Resistance :
182kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603182KBETA
Vishay / Dale TNPW0603182KBETA
TNPW Series, Thin Film, 182kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C