TNPW0603180RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603180RDETA
Description
RES 180 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Thin Film
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
180Ohms
Series :
TNPW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603180RDETA
Vishay / Dale TNPW0603180RDETA
TNPW Series, Thin Film, 180Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C