TNPW0603180RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603180RBECN
Description
RES 180 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
180Ohms
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603180RBECN
Vishay / Dale TNPW0603180RBECN
TNPW Series, Thin Film, 180Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C