TNPW0603180KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603180KDEEA
Description
RES 180K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
13 Weeks
Published :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Resistance :
180kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603180KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603180KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 180kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C