TNPW0603180KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603180KBYEA
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
180kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603180KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603180KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 180kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C