TNPW0603180KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603180KBHEA
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Resistance :
180kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603180KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603180KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 180kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C