TNPW060317R8BETA
Mfr.Part #
TNPW060317R8BETA
Description
RES 17.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
17.8Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060317R8BETA
Vishay / Dale TNPW060317R8BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C