TNPW060317R4BETA
Mfr.Part #
TNPW060317R4BETA
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
17.4Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060317R4BETA
Vishay / Dale TNPW060317R4BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C