TNPW060317R4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060317R4BEEA
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
17.4Ohms
Datasheets
TNPW060317R4BEEA
Vishay / Dale TNPW060317R4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C