TNPW060317R2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060317R2BEEN
Description
RES 17.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
17.2Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060317R2BEEN
Vishay / Dale TNPW060317R2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C