TNPW060317K8FHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060317K8FHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 17.8K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Published :
Resistance :
17.8kOhms
Feature :
Military
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060317K8FHTA
Vishay / Dale TNPW060317K8FHTA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C