TNPW060317K8FETA
Mfr.Part #
TNPW060317K8FETA
Description
RES 17.8K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
17.8kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060317K8FETA
Vishay / Dale TNPW060317K8FETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C