TNPW060317K8DEEA
Mfr.Part #
TNPW060317K8DEEA
Description
RES 17.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Resistance :
17.8kOhms
Depth :
850μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060317K8DEEA
Vishay / Dale TNPW060317K8DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C