TNPW060317K8BYEA
Mfr.Part #
TNPW060317K8BYEA
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
0603 (1608 Metric)
Published :
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
17.8kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060317K8BYEA
Vishay / Dale TNPW060317K8BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C