TNPW060317K8BXEN
Mfr.Part #
TNPW060317K8BXEN
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
850μm
Resistance :
17.8kOhms
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060317K8BXEN
Vishay / Dale TNPW060317K8BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C