TNPW060317K8BHTA
Mfr.Part #
TNPW060317K8BHTA
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
17.8kOhms
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060317K8BHTA
Vishay / Dale TNPW060317K8BHTA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C