TNPW060317K8BHEA
Mfr.Part #
TNPW060317K8BHEA
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
17.8kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060317K8BHEA
Vishay / Dale TNPW060317K8BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C