TNPW060317K8BETA
Mfr.Part #
TNPW060317K8BETA
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
17.8kOhms
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060317K8BETA
Vishay / Dale TNPW060317K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C