TNPW060317K6DHEA
Mfr.Part #
TNPW060317K6DHEA
Description
RES 17.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
17.6kOhms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Datasheets
TNPW060317K6DHEA
Vishay / Dale TNPW060317K6DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C