TNPW060317K6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060317K6BEEA
Description
RES 17.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
17.6kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW060317K6BEEA
Vishay / Dale TNPW060317K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C