TNPW060317K6BECN
Mfr.Part #
TNPW060317K6BECN
Description
RES 17.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Resistance :
17.6kOhms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060317K6BECN
Vishay / Dale TNPW060317K6BECN
TNPW Series, Thin Film, 17.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C