TNPW060317K4FHTA
Mfr.Part #
TNPW060317K4FHTA
Description
RES 17.4K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Resistance :
17.4kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW060317K4FHTA
Vishay / Dale TNPW060317K4FHTA
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C