TNPW060317K4BYEA
Mfr.Part #
TNPW060317K4BYEA
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
17.4kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060317K4BYEA
Vishay / Dale TNPW060317K4BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C