TNPW060317K4BXEA
Mfr.Part #
TNPW060317K4BXEA
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
17.4kOhms
Datasheets
TNPW060317K4BXEA
Vishay / Dale TNPW060317K4BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C