TNPW060317K4BHEA
Mfr.Part #
TNPW060317K4BHEA
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
17.4kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060317K4BHEA
Vishay / Dale TNPW060317K4BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C