TNPW060317K4BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060317K4BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Resistance :
17.4kOhms
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Width :
838.2μm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060317K4BETA
Vishay / Dale TNPW060317K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C