TNPW060317K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060317K4BEEA
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Depth :
850μm
Width :
800μm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
1.6mm
REACH SVHC :
Unknown
Weight :
2.012816mg
Series :
TNPW e3
Resistance :
17.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060317K4BEEA
Vishay / Dale TNPW060317K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C