TNPW060317K4BECN
Mfr.Part #
TNPW060317K4BECN
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
17.4kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060317K4BECN
Vishay / Dale TNPW060317K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C