TNPW060317K2BETA
Mfr.Part #
TNPW060317K2BETA
Description
RES 17.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Width :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
17.2kOhms
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
No
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW060317K2BETA
Vishay / Dale TNPW060317K2BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C