TNPW060317K2BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060317K2BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 17.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
2.012816mg
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Published :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Resistance :
17.2kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW060317K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060317K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C