TNPW060317K2BECN
Mfr.Part #
TNPW060317K2BECN
Description
RES 17.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
17.2kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060317K2BECN
Vishay / Dale TNPW060317K2BECN
TNPW Series, Thin Film, 17.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C