TNPW0603178RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603178RFHEA
Description
RES 178 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Depth :
850μm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Resistance :
178Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603178RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603178RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 178Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C