TNPW0603178RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603178RBYEA
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
178Ohms
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603178RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603178RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 178Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C